Hakkımızda

YÖNETİM

Dr. Obengül EJDER

Yönetim Kurulu Başkanı

2001 yılında Aile ve Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bütüncül Psikoterapi, Çocuklarla Oyun Terapisi, Transaksiyonel Analiz, Madde Bağımlılığı, NLP, EFT, Hipnoz, PsikoOnkoloji gibi Psikoterapi eğitimleri almaya başlamış, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde ve Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanı almıştır. Eğitimin bir ömür boyu sürdüğü inancıyla Psikoterapi alanında okumaya, araştırmaya, yazmaya devam etmektedir.

2007 yılında T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Türkiye’nin ilk Özel Aile Danışma Merkezi’ni kurarak yeni bir oluşumu gerçekleştirmiş, merkezinde Klinik Psikolog, Pedagog ve  Psikolojik Danışmanlardan oluşan ekibiyle birlikte Aile ve Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bireysel Psikoterapi ve Bağımlılık Psikoterapisi hizmetleri vermektedir.

Kurucusu olduğu AYA Psikoakademi ’ nin Eğitmeni ve Yetkinlik Koçu olarak pek çok kurum ve özel kuruluşa da danışmanlık yapmakta, CGS Center Danışma Kurulu Üyesi ve Akdeniz Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir

Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Anadolu Sağlık Merkezi Jhon Hopkins Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nü bitirmiş, 2009 -2013 yılları arasında Acıbadem Adana Hastanesi’nde Aile ve Evlilik Terapisti görevinin yanı sıra Pazarlama ve Kurumsal İletişim departmanında sorumlu müdür olarak çalışmıştır.

2013 yılında başladığı Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış, lisans ve yüksek lisans programlarında Bağımlılık Psikolojisi, Stres Yönetimi, Psikolojiye Giriş derslerini vermiştir.

Cinsel Sağlık Enstitüsü ( CİSED ) Şube başkanlığını yapmakta olup, CİSED Akademi’de “Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikoterapisi Kursu” nun koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini yapmakta , “ Gelişim Psikolojisi, Bağımlılık Psikolojisi, Cinsel Terapi ,  Psikoanaltik Terapi, Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, sistemik Aile Terapisi “ dersleri vermektedir.

Çalışma hayatı boyunca ücretsiz verdiği anne-babaları bilgilendirici seminerler düzenlemesi, bir çok kurum ve kuruluşla sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmesi, Hürriyet Gazetesinde yazdığı köşe yazıları ve pek çok yerel, ulusal radyo-televizyon kanallarında programlar yapması, ona, JCI (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En Başarılı On Genci” yarışmasında birincilik getirmiş ve Dünya Birinciliği için Japonya’nın Osaka Kenti’nde ülkesini temsil etmiştir.

Çocukların Psikolojik ve Cinsel Gelişim Problemlerini ve Çözüm Yollarını konu alan “ Anne Büyüyorum Bana Yardım Et” isimli kitabı Nisan 2016 yılında Akademisyen Yayınevi tarafından yayınlanmıştır.

Halen Adana’da AYA Psikoakademi ve İstanbul Nişantaşı Eşlik Psikoloji’de psikoterapi seanslarına devam etmektedir.

Birçok dernekte de aktif olarak çalışan Dr. Ejder evli ve bir kız çocuk annesidir.