Hakkımızda

YÖNETİM

Dr. Obengül EJDER

Yönetim Kurulu Başkanı

1973 yılında Zonguldak’ta doğan Dr. Obengül Ejder, 1997 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde özel öğrenci olarak Yüksek Lisans yapmıştır. Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümünü bitirmiştir.

Ayrıca; Aile ve Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bütüncül Psikoterapi, Çocuklarla Oyun Terapisi, Transaksiyonel Analiz , Madde Bağımlılığı, NLP, EFT, Hipnoz, Psiko onkoloji eğitimleri de almıştır.

2007 yılında T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Türkiye’nin ilk Özel Aile Danışma Merkezi’ni kurarak yeni bir oluşumu gerçekleştirmiştir. Aile ve Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık ve Madde Bağımlılığı Danışmanlığı hizmetleri vermektedir. Kurucusu olduğu AYA Yönetim ve Gelişim Merkezi‘nin Yetkinlik Koçu olarak pek çok eğitim kurumu ve özel kuruluşa da danışmanlık yapmakta, eğitimler vermektedir.

2009-2013 yılları arasında Acıbadem Adana Hastanesi’nde Aile ve Evlilik Terapisti görevinin yanı sıra Pazarlama ve Kurumsal İletişim departmanında çalışmıştır. 2013 yılında başladığı Özel Çağ Üniversitesi Psikoloji bölümünde Öğretim Görevlisi olarak halen görev yapmaktadır.

Gerçekleştirdiği çok sayıda sosyal sorumluluk projesi, radyo ve televizyon programlarının yanı sıra Hürriyet Gazetesi, Highstyle, Boss & Business ve Vizyon 33 dergilerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

2009 yılında JCI (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) “Türkiye’nin On Başarılı Genci” yarışmasında Türkiye Birincisi seçilmiş Japonya’nın Osaka kentinde dünya birinciliği için ülkesini temsil etmiştir. Birçok dernekte de aktif olarak çalışan Dr. Ejder, evli ve bir kız çocuk annesidir.